Tydzień Młodego Matematyka

Tydzień Młodego Matematyka

NR 6 (16) 2018

Istotą Tygodnia Młodego Matematyka jest uświadomienie dzieciom, że matematyka to nie tylko „zapisywanie cyferek”. Chcemy, aby zobaczyły, w jak wielu momentach używamy wiedzy matematycznej, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że aktywności przewidziane zostały dwutorowo – aby odbywały się podczas lekcji oraz podczas przerw.


Na początku tygodnia rozpoczynacie Waszą matematyczną przygodę. Od Was zależy, w jaki sposób wprowadzicie w nią dzieci. Dla młodszych klas można wprowadzić oś fabularną – opowiedzieć o starym profesorze, który szuka swoich następców. Aby móc przejąć jego matematyczne skarby, śmiałkowie muszą stanąć do wykonania różnych zadań. Tylko Ci, którym uda wykonać się wszystkie, będą mogli przejąć jego skarby. Możecie zrobić to słownie lub odczytać list, który dotarł do Waszej klasy. Ważne, abyście Wy czuły to, czego się podejmujecie. Jeśli wolicie – możecie po prostu zaprosić dzieci do zabawy podczas TMM. Na klasę czekają zadania, które ukryte są w kopertach. Zadania celowo przenikają się z innymi edukacjami, aby można było z nich skorzystać podczas różnych lekcji. To od wychowawcy zależy, w jaki sposób poprowadzi zabawę, aby było to jak najmniej uciążliwe. Proponuję Wam, aby codziennie otwierać 1-2 koperty – gwarantuje to wtedy dobrą zabawę i ciągłość emocji. Jednak jeśli wolicie zaplanować sobie z góry cały tydzień – możecie otworzyć wszystkie koperty naraz i rozplanować z klasą, kiedy co chcecie zrealizować. Wyniki zapisujecie na planszy klasy.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 41  Strona 42  Strona 43  Strona 44

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE