Świętujemy Dzień Matematyki. Matematyczne gry i zabawy

Świętujemy Dzień Matematyki. Matematyczne gry i zabawy

NR 1 (17) 2019

Nie sposób przegapić tak ważnej okazji do matematycznych wyzwań jak Dzień Matematyki, który obchodzony jest 12 marca. Mało tego, senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest „uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw”. Zatem 12 marca może być dla nas początkiem świętowania wraz z królową nauk. Jak to zrobić? Prezentujemy kilka propozycji na spędzenie tego dnia, w całości poświęcając się matematycznym harcom.


Proponuję, aby przedstawione aktywności działy się w odpowiedniej, wskazanej kolejności. Jest ich na tyle dużo, że wypełnią nawet długi dzień w szkole. Jednak nic nie szkodzi, jeśli wykorzystacie tylko kilka zabaw. Ważne, aby zaakcentować to święto w waszych klasach. W Dniu Matematyki rezygnujemy z książek! Najlepiej, aby uczniowie mieli ze sobą tylko piórniki i głowy gotowe do działania. Wszystko, czego potrzebują, wykonają sami z materiałów dostępnych w klasie lub przy waszej niewielkiej pomocy. Matematyka to nie tylko książki, zadania i przykłady do obliczenia. Czy aby na pewno? Sprawdźcie!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 50 Strona 51 Strona 52 Strona 53 Strona 54 Strona 55

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Zębowa matematyka dla smyka

  Obchodzony 5 marca Dzień Dentysty to idealna okazja, aby poruszyć tematykę związaną z higieną jamy ustnej. Warto przypomnieć, w ramach działań profilaktycznych, o wpływie niewłaściwego odżywiania na stan uzębienia, oraz konieczności codziennego szczotkowania zębów. Aby nie popaść w zbytnią rutynę związaną z pogadankami, można zaproponować dzieciom zabawę, która nie tylko będzie rozwijała umiejętności matematyczne, ale i uatrakcyjni codzienne zajęcia.

 • Gramatyka łatwa sprawa, jeśli będzie z nią zabawa!

  Umysł dziecięcy lubi być zaskakiwany. Kolory, rymy, muzyka są dla rozwijającego się mózgu uczniowskiego świetnym „pożywieniem”. Dodatkowo dzieci mają powód do radości, gdy mogą poruszać swe ciała, uczyć się w ruchu, doświadczać. Pozostaje tylko pytanie, czy da się tak przygotować zajęcia kształtujące kompetencje językowe najmłodszych dzieci, aby „ożywić” gramatykę ruchem i zabawą? Zdradzamy pomysły na skuteczne ćwiczenia.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE