Wymyślaj, twórz, buduj! Inwestycja w wyobraźnie przestrzenną dziecka

Wymyślaj, twórz, buduj! Inwestycja w wyobraźnie przestrzenną dziecka

NR 2 (6) 2017

Dzieci od urodzenia doswiadczaja róznych faktur materiałów, dostrzegaja nowe zjawiska oraz reaguja na konkretne bodzce. W pózniejszym etapie nasladuja podstawowe zachowania rówiesników oraz dorosłych. To własnie wtedy pojawiaja sie pierwsze marzenia o byciu strazakiem czy pilotem. Ciekawosc swiata motywuje ich do rozwoju oraz tworzenia swojego otoczenia. Wykorzystujmy to!


Nie da sie ukryc, ze to od nas pedagogów, edukatorów oraz rodziców zalezy poziom rozwoju dziecka i jego pózniejszego odnajdywania sie w rzeczywistosci. Okres przedszkolny oraz wczesnoszkolny jest najistotniejszym okresem poznawczym dziecka. To w tym czasie dziecko jest najbardziej ciekawe i najchetniej próbuje nowych aktywnosci. Dlatego tak istotne jest wykorzystanie tego etapu do rozwijanie kreatywnosci, wyobrazni przestrzennej oraz działania w grupie. Dzieci z dobrze rozwinieta inteligencja przestrzenna odznaczaja sie lepsza koordynacja wzrokoworuchowa. Łatwo wcielaja sie w role, wykazuja sie umiejetnosciami konstrukcyjnymi, orientacja w terenie oraz wykonywaniu prac wizualnych. Cechy te wazne sa w pózniejszej edukacji, przede wszystkim podczas nauki geogra i, matematyki, WF-u, techniki czy plastyki.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 5 Strona 6 Strona 7

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Ale jaja! Czyli Wielkanocne eksperymenty

  Wielkanoc zbliza sie wielkimi krokami, a wraz z nia – czas zaskakujacych ilosci zastosowan... jajek. Oprócz tego, ze sa one zródłem pełnowartosciowego białka, skarbnica witamin i składnikiem rozmaitych dan, doskonale nadaja sie do... zabaw badawczych! Dlaczego wiec nie zachecic dzieci do wspólnego eksperymentowania przy swiatecznym stole, w gronie rodziny?

 • Wiosenny festyn rodzinny

  Wiosenne miesiace zachecaja do jak najczestszych aktywnosci na swiezym powietrzu. Biorac pod uwage zblizajacy sie Dzien Matki i Dzien Dziecka, z przyjemnoscia podziele sie pomysłami na Wiosenny festyn rodzinny. Organizacja festynu rodzinnego w wielu aspektach jest lepszym rozwiazaniem niz kolejne przedstawienie z wierszami i piosenkami. Przed zakonczeniem roku szkolnego, gdy słonce wkrada nam sie do sal, ciezko zmotywowac siebie i naszych wychowanków do zmudnych prób i cwiczenia ról. Pikniki rodzinne nie wymagaja az tak długich przygotowan. Pozwalaja dzieciom na atrakcyjna aktywnosc ruchowa, realizujac jednoczesnie ciekawa interakcje z rodzicami. Dla nas sa wspaniała mozliwoscia pogłebiania współpracy z rodzicami oraz hospitacji naszej pracy przez nich w niezwykle przyjemnej formie.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE