Gniotki, glutki i slime – gadżet czy niezbędna pomoc dydaktyczna w twojej klasie?

Gniotki, glutki i slime – gadżet czy niezbędna pomoc dydaktyczna w twojej klasie?

NR 5 (15) 2018

Odwiedzając sklepy z pomocami edukacyjno-dydaktycznymi można trafić na kolorowe, przyciągające uwagę zabawki, takie jak gniotki, żelki, glutki, piaski kinestetyczne itp. Do czego służą? Czy są potrzebne i faktycznie pomagają dzieciom się rozwijać, czy może to tylko zbędne gadżety, na które szkoda czasu i pieniędzy? Ada Chmielewska, lektor angielskiego dla dzieci i psycholog, wypytuje o rady swoją mamę, Kasię Kamińską, neurologopedę i pedagoga z 25-letnim doświadczeniem w pracy.


 

Ada: Przygotowując swój warsztat pracy przed nowym rokiem szkolnym, odwiedziłam sklepy z pomocami edukacyjno-dydaktycznymi i trafiłam na kolorowe, przyciągające uwagę zabawki typu gniotki, żelki, glutki, piaski kinestetyczne itp. Czy mogłabyś mi doradzić – po co są te zabawki? Czy są potrzebne i faktycznie przysłużą się rozwojowi dzieci, czy może to tylko zbędne gadżety i szkoda poświęcać na nie czas i pieniądze?

 

Kasia: Jak najbardziej zachęcam do posiadania tego rodzaju zabawek w swoich zasobach pomocy i wykorzystywanie ich wręcz na każdych zajęciach. Wybór i dostępność na rynku, jak sama zauważyłaś, jest ogromny, ale należy kierować się przede wszystkim zasadami bezpieczeństwa. Sprawdź atesty pod względem toksyczności, możliwości połknięcia, uszkodzenia i zabrudzenia się przez dziecko.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13 Strona 14

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Jak zostać patriotą?

  Wychowanie patriotyczne bardzo silnie wpisuje się w podstawę programową, a w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi w tym roku obowiązkowy punkt wszystkich planów pracy szkoły i przedszkoli. Jakie działania zaplanować, by zaszczepić w dzieciach przywiązanie do ludzi i historii swego kraju? Zapraszamy do zainspirowania się rozmaitymi pomysłami na kształtowanie patriotycznych postaw u uczniów.

 • Sposób na Brzechwę

  Wiersz „Na straganie” znają chyba wszystkie dzieci, niezależnie od wieku. To jednak wcale nie znaczy, że omawianie tego utworu na zajęciach musi być nudne. Przeciwnie, wykorzystajmy łatwość w zapamiętaniu słów wiersza Brzechwy do organizacji klasowego przedstawienia. Oto pomysł na inscenizację od A do Z, włącznie z przygotowaniem scenografii i rekwizytów.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE