Oswajamy nowe technologie

Oswajamy nowe technologie

Chcesz spróbować pracy z tabletem na swoich zajęciach? Ten dział to ABC nowych technologii.

Przedstawiamy pomysły na zajęcia z wykorzystaniem Internetu, czyli jak połączyć lekcję z podręcznika z ćwiczeniami na bezpłatnych platformach edukacyjnych oraz w e-podręcznikach.

Pokazujemy bezpłatne narzędzia internetowe, które pomogą Ci przygotować własne materiały, karty do gier, łamigłówki i wiele innych.

 • Maty edukacyjne do kodowania

  Rozwijanie umiejętności programistycznych w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym to przede wszystkim budowanie podstawowych umiejętności niezbędnych do programowania, a nie samo programowanie z użyciem tekstowego kodu. To samodzielne lub zespołowe analizowanie i rozwiązywanie problemów, a nie teoria lub definicje oraz wyciąganie wniosków z błędów, a nie gotowe rozwiązania. Zapraszamy do przyjrzenia się pomocy dydaktycznej, która rozwija kreatywność i samodzielność uczniów oraz ich kompetencje cyfrowe.

 • Narzędzia TIK w nauce ortografii

  Dzieci dorastają w otoczeniu cyfrowych narzędzi, na co dzień używają komputera, tabletu czy smartfona. Przygotowaliśmy przegląd narzędzi cyfrowych, z których można skorzystać podczas zajęć z ortografii, na pewno pomogą one uczniom w trudnej nauce pisania bez błędów.

 • Na spacer z tabletem

  Coraz częściej nasze szkoły wyposażone są w tablety. Jednak ani podstawa programowa, ani programy nauczania nie podpowiadają nam, jak wykorzystywać je w pracy edukacyjnej i wychowawczej. Nowe technologie wzbudzają obawy, niepewność, bo są czymś nowym, nieoswojonym, z czym nieraz nasi uczniowie radzą sobie lepiej niż my. Pokażę wam jednak, że naprawdę warto przełamać strach przed nieznanym, bo korzyści z tego płynących jest naprawdę sporo.

 • Odczarować programowanie

  W tym artykule znajdziesz: pomysły na proste zabawy, które wprowadzą twoich uczniów w temat programowania gotową kartę pracy do zabawy „Mucha” proste kody, które wykorzystasz do utrwalenia zagadnienia kodowania

 • Ptasie kodowanie – domino z kodami QR

  Obecnie kody QR mozemy spotkac praktycznie wszedzie, na stronach internetowych, a nawet na fakturach od naszego usługodawcy komórkowego. Dlaczego nie mielibysmy ich wykorzystac w naszej pracy, skoro ich uzycie jest niezwykle proste?

 • Porozmawiajmy z rodzicami… online

  Komunikacja nauczyciela z rodzicami przebiega chyba najintensywniej na samym początku edukacji dzieci. Potrzeba przekazywania dorosłym bieżących informacji o działaniach planowanych w klasie pojawia się niemal codziennie. Jako mama wychowująca trójkę szkolnych dzieci, doświadczam tej intensywności na 300%.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE