Gotowanie zdrowych potraw z dziećmi. Czy to możliwe?

Gotowanie zdrowych potraw z dziećmi. Czy to możliwe?

NR 2 (2) 2016

Wydaje nam się, że obecnie niewiele mamy czasu na gotowanie pełnowartościowych posiłków z naturalnych składników. Nie mówiąc już o sytuacji, w której przy przygotowywaniu posiłków miałyby nam pomagać dzieci, które w naszym wyobrażeniu jedynie spowalniają pracę – już choćby podczas obierania warzyw. Myślimy, że prawdziwe gotowanie stwarza różne niebezpieczeństwa, stąd rzadko zapraszamy dzieci do współpracy. Jednak z różnych względów warto przełamać te stereotypy.


Zapraszanie dzieci od najmłodszych lat do kuchennych działań sprawia im dużą radość i jest podstawową formą najbardziej praktycznej edukacji żywieniowej. I naprawdę da się gotować na lekcji! Niektóre przedszkolne i szkolne kuchnie dają możliwość skorzystania z nich razem z dziećmi. Coraz więcej szkół wprowadza również regularną edukację kulinarną, inwestując w odpowiedni, podstawowy sprzęt gastronomiczny. Jeśli jednak nie ma ich w szkole, można skorzystać np. z przenośnych kuchenek elektrycznych – lub indukcyjnych.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 34 Strona 35 Strona 36

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Stawiamy pierwsze matematyczne kroki

  Małe dzieci mają w sobie naturalną ciekawość i chęć poznawania świata – także świata matematyki. Warto ten zapał pielęgnować i rozwijać umiejętności matematyczne, dostarczając maluchom kreatywnych zabaw, w których przemycimy elementy liczenia. W ten sposób rozwiązywanie zadań stanie się atrakcyjne oraz dostarczy dzieciom niezapomnianych wrażeń.

 • Jak zdobyć dodatkowe fundusze na edukację ekologiczną?

  W naszych głowach często drzemie mnóstwo dobrych pomysłów, które mogłyby zmienić świat. Nierzadko jednak problemy zaczynają się już podczas pierwszej próby wprowadzenia ich w życie. Nie jest też tajemnicą, że najczęstsza przyczyna porzucania idei, to brak wystarczających funduszy na jej realizację. Tak nie musi być, naprawdę!

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE