Podróż do Betlejem – całkiem inne podchody

Podróż do Betlejem – całkiem inne podchody

NR 4 (4) 2016

Okres Bożego Narodzenia jest jednym z najbardziej inspirujących w roku. Jest to czas uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Każda zaproponowana aktywność w swiątecznym temacie spotyka się z dużym entuzjazmem najmłodszych. Bez wątpienia grudzień może być bardzo atrakcyjnym czasem w szkole i przedszkolu. Wszystko zależy od naszej kreatywności. „Podróż do Betlejem – zupełnie inne podchody” to tylko jedna z grudniowych propozycji, która można modyfikować według swoich potrzeb. To również dobry pomysł na przygotowanie dnia wigilii klasowej w nieco innej formie.


Co bedzie naszym Betlejem?

Celem naszej zabawy-podrózy jest odwiedzenie Pana Jezusa w złóbku. Jezeli w szkole nie ma zwyczaju ustawiania szopki, to moze byc to mała gurka, która umieścimy pod choinka badź też w innym miejscu szkoły.

Przygotowanie do zajeć

– musimy wykonac to wczesniej lub poprosić kogoś o pomoc. Przed zajęciami musimy przygotować gwiazdy, które będą nas prowadziły do Betlejem. Powycinane elementy kładziemy lub przyklejamy na posadzke, az do miejsca docelowego. Po drodze zamieszczamy trzy zadania. Dobrze jest poprosic kogoś o pomoc. W szkole moze wydawac sie to trudne, poniewaz jestesmy z dziecmi same, ale zawsze można skorzystać z pomocy koleżanki czy tez kogoś z obsługi.

Wyruszamy w drogę

Na poczatku zajęć dzieci znajduja list od Anioła Przewodnika, który informuje nas o niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce w Betlejem.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Kalendarz adwentowy

  Początek grudnia to moment, kiedy święta Bożego Narodzenia wydaja się być już na wyciągnięcie reki. My, dorośli, uzupełniamy ostatnie pozycje na listach prezentów, obmyślamy, kto zasiądzie z nami przy wigilijnym stole. Dzieci zazwyczaj oczekują świat z większa niecierpliwością, nieraz wypytując: „ile jeszcze?” kilka razy dziennie. To doskonała okazja, żeby czas przygotowań do Bożego Narodzenia uczynić jeszcze przyjemniejszym i… bardziej wartościowym.

 • Radość obdarowywania

  Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą się z prezentami przynoszonymi przez Świętego Mikołaja, Gwiazdora czy Gwiazdkę (niewłaściwe skreślić:)). Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnego kalibru podarków, sprzedawcy kusza promocjami, a dzieci z niecierpliwością wypatrują ubranego na czerwono jegomościa, który podaruje im to wymarzone COŚ. Dużo tego wymarzonego CZEGOŚ.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE