Moja babcia nie chodzi w kapciach

Moja babcia nie chodzi w kapciach

NR 6 (16) 2018

Styczniowe święta Babci i Dziadka w naturalny sposób wpisane są w kalendarz każdego przedszkola i każdej klasy w edukacji wczesnoszkolnej. Zapraszając tych wyjątkowych gości do przedszkola i szkoły, warto zadbać o odpowiednią oprawę oraz zastanowić się, jak zaprezentować powszechnie znane wiersze, by odpowiadały duchowi czasu i rzeczywiście charakteryzowały współczesnych dziadków.


Czy na starszych ludzi działają stare sztuczki?

 

Babcie i Dziadkowie żyją nie od dziś i wiele już w swoim życiu słyszeli. A może by same wnuki ułożyły teksty wierszy, płynące prosto z serca, przy tym odrobinę zrytmizowane i kraszone rymami? Pomocą w przygotowaniu takiego prezentu będą karty opowieści, inaczej karty dialogowe, które coraz częściej i przy różnych okazjach wykorzystywane są w praktyce szkolnej i przedszkolnej. Takie karty można też wykonać samodzielnie z dziećmi. Wystarczy przygotować szablony z bloku technicznego w formacie A6 (¼ kartki takiego bloku) i nakleić najdziwniejsze fragmenty ilustracji z czasopism dla dzieci i po ocenzurowaniu również z czasopism dla dorosłych. Naciskam na to, by wcześniej przejrzeć wnikliwie gazety, z jakimi przyjdzie zmierzyć się dzieciom, gdyż bardzo często zdarza się, że w czasopismach pojawiają się treści po prostu nieprzystające do ich wieku, w czym oczywiście nie ma nic zdrożnego, bo przecież nie do nich są adresowane. Z drugiej strony zawierają bardzo ciekawe ujęcia świata przyrody, symbolikę plakatu czy metafory skojarzeń.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

  • Dzień Babci i Dzień Dziadka z krasnoludkami – przedstawienie

    Dzień Babci i Dzień Dziadka to doskonała okazja do umocnienia więzi międzypokoleniowych między starszymi ludźmi i ich wnukami poprzez wspólne spędzanie czasu i zabawę. Nasza propozycja to scenariusz spektaklu „Krasnoludkowo”, który w humorystyczny sposób opowiada o krasnalach, wplatając w treść przedstawienia rolę babci i dziadka.

  • W grupie siła!

    Umiejętność współpracy to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji emocjonalno-społecznych. Przedszkole i szkoła, jako miejsca stałego przebywania w grupie, naturalnie nadają się do kształtowania umiejętności działania zespołowego. W niniejszym artykule przedstawiamy propozycje zabaw pomocnych w kształtowaniu relacji w grupie.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE