W roli głównej agenci specjalni - brystol i mazak

W roli głównej agenci specjalni - brystol i mazak

NR 4 (14) 2018

Prawdopodobnie każda nauczanka ma w swoich zbiorach mnóstwo „przydasiów”. Czasami jednak zapomnimy jednego najważniejszego, rzecz jasna, elementu albo po prostu nasi uczniowie przejrzą nasz pomysł na zajęcia. Wtedy warto z rogu sali wyciągnąć zapomniany brystol i mazaki z szuflady, by szybko zorganizować coś nowego.


Poniżej znajdziecie kilka form bazujących na arkuszu kartonu oraz mazakach. Są to formy nie tylko utrwalające materiał, ale też integracyjne – w sam raz na początek roku. Do niektórych z nich warto wyszperać dodatkowe rekwizyty.

 

Na dobry początek roku

 

1. Klasa z klasą, czyli nasze zasady

 • Adresaci: uczniowie klasy „0” i 1
 • Cel: uczeń identyfikuje się z klasą jako grupą, zna i respektuje zasady w niej panujące
 • Dodatkowe rekwizyty: ewentualnie farby (20 min)

 

Każda społeczność rządzi się swoimi prawami. O wiele łatwiej funkcjonować w grupie, gdy każdy jej członek zna obowiązujące w niej zasady, a przede wszystkim, jeżeli sam je ustanawiał. Dobrym zwyczajem jest tworzenie na początku roku klasowego regulaminu. Aby jednak był on bardziej przyjazny dzieciom, można nazwać go „kodeksem”, „tajną umową” lub też „złotymi zasadami”. Tworzenie takiego regulaminu warto poprzedzić gawędą o tym, jak przestrzeganie zasad pomogło w konkretnej sytuacji naszej ulubionej bajkowej postaci. Zasady oczywiście powinny być inicjatywą dzieci, a spisane na arkuszu powinny zostać podpisane

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 19 Strona 20 Strona 21 Strona 22 Strona 23

POBIERZ MATERIAŁY UZUPEŁNIAJĄCE

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Dobry początek, czyli co i jak przygotować przed objęciem nowej klasy

  Początek roku szkolnego to bardzo trudny czas dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Na szczęście znamy kilka sposobów, jak zminimalizować stres dzieci (i rodziców!), a przy okazji zadbać o pozytywne nastawienie do nowego miejsca.

 • Dzien Przedszkolaka – pomysł na przedstawienie bez prób

  Wakacje w przedszkolu to magiczny czas. Czas, który płynie trochę wolniej niż zwykle. Dzieci mają mniej zajęć dodatkowych lub nie mają ich wcale. Przestajemy pracować z przewodnikami i książkami. Rozkład dnia jest mniej napięty niż w ciągu roku szkolnego. Nie jest tajemnicą, że w dużym stopniu frekwencja dzieci spada, a my, nauczyciele, często jesteśmy już zmęczeni całym rokiem pracy. Odbija się to na naszej motywacji. Wakacje to jednak wspaniały moment na rozwijanie wyobraźni naszej i naszych przedszkolaków. Jednak nie zapominajmy, że to także czas nauki, który mądrze musimy wykorzystać.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE