Stare dobre zabawki

Stare dobre zabawki

NR 6 (16) 2018

Jakie zabawki najlepiej się sprawdzają? Takie, które dzieci mogą wykonać same i które mogą być przy okazji wykorzystane w czasie ich edukacji sensorycznej. Oba te kryteria spełnia niepozorna, szmaciana piłeczka – zośka. Zobaczcie, jak w łatwy sposób zrobić z dziećmi jedną z nich.


Kiedyś tworzono zabawki z innych materiałów niż dziś. Nie było plastiku, a wiele zabawek było wykonywanych w domach przez głowy rodzin – ojców lub dziadków. Pierwsze próby użycia do tego gliny kończyły się na ogół fiaskiem – w końcu rzeczy ceramiczne są bardzo kruche i nietrwałe. Zabawki z kamieni i skał były często za ciężkie i miały ostre, niebezpieczne dla dzieci kanty. Najlepszym materiałem okazało się drewno. Kto z was miał kiedyś drewnianego konia na biegunach? Albo wózek czy drewniane klocki?

 

Piękno tkwi w prostocie...

 

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na coraz nowsze formy zabawek, zaczęto używać innych materiałów, wykazując się coraz większą kreatywnością. I tak np. nasi dziadkowie lub pradziadkowie bawili się… zośką. Zośka jest to swego rodzaju „woreczek”, który podbija się nogą, by nie upadł na ziemię.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 55 Strona 56 Strona 57

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Odpady jako gwiazdy estrady

  W ekoplastyce głównym materiałem twórczym są śmieci. Zajęcia z ich wykorzystaniem rozwijają nie tylko zdolności twórcze i manualne dzieci, ale przybliżają także zagadnienia związane z ochroną środowiska. A wykonane w ich czasie prace inspirują do przeprowadzania gier, zabaw, a nawet mogą się przydać do stworzenia teatrzyku!

 • 10 pomysłów na integracyjne zabawy i działania plastyczne dla dzieci

  Wspólne odkrywanie, bezpośrednie doświadczanie, eksperymentowanie, tworzenie i radosne przeżywanie podczas zabaw i działań plastycznych wpływa pozytywnie na kształtowanie się więzi grupowych. Dlatego na długie zimowe popołudnia warto mieć pod ręką kilka sprawdzonych pomysłów. Oto one!

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE