Wyprawa na planetę kształtów

Wyprawa na planetę kształtów

NR 2 (18) 2019

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce istniały planety kształtów. Kwadratowe chmury i trójkątneziemniaki były tam codziennością. Każdą z planet zamieszkiwały inne kształty: była planeta Koło, Prostokąt, a nawet Serce. Wszystkie planety żyły ze sobą w zgodzie i właśnie miały obchodzić tysiąclecie swojego powstania. Z tej okazji mieszkańcy mieli przygotować wielki i wspaniały tort owocowy, jednak pojawił się problem – zaginęła tajemna receptura na ciasto. Mieszkańcy planet wybrali najdzielniejszych członków swoich społeczności i wysłali ich na poszukiwania. To jak skończy się ta historia zależy od uczniów, którzy wyruszą z dzielną delegacją na wielką wyprawę. Publikujemy scenariusz zajęć.


Jak skończyła się ta historia? Wszystko zależy od uczniów, bo to właśnie oni wyruszą z dzielną delegacją na wielką wyprawę, zwiedzą wszystkie
planety kształtów, poznają ich mieszkańców, zbiorą po drodze nietypowe owoce do ciasta, spotkają zielonego stworka, który ma problem z mówieniem, i rozwiążą wielki międzyplanetarny konflikt. Gotowi? Niech moc będzie z nami!

Rozpoczęcie zajęć
Nauczyciel rysuje na tablicy sześć kształtów: kwadrat, prostokąt, koło, trójkąt, gwiazdę i serce. Następnie opowiada dzieciom historię o planetach kształtów i ich mieszkańcach. Mieszkańcy planet szykują wielki piknik z okazji tysiąclecia powstania galaktyki, jednak podczas przygotowań zaginął gdzieś przepis na owocowe ciasto, które było wielkim przysmakiem na wszystkich sześciu planetach. Każda z planet wyznaczyła jednego mieszkańca, który wyruszy w niebezpieczną wyprawę na koniec układu planetarnego do starszej pani, która jest jedyną osobą znającą tajemną recepturę.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 58  Strona 59  Strona 60

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE