Pudełko – tajna broń nauczyciela!

Pudełko – tajna broń nauczyciela!

NR 6 (16) 2018

Pudełko to genialne narzędzie do przyciągania uwagi! Pomoże owiać tajemnicą to, co przygotowane zostało na zajęcia, i tym samym zachęcić uczniów do współpracy. Teoretycznie zadziała jak każda inna torba, w której można coś schować (a z tymi przecież i tak zazwyczaj przychodzi się na zajęcia), jednak bywają pudełka, które dają wyjątkowe możliwości!


W końcu kto nie chciałby dowiedzieć się, co skrywa tajemnicze Mystery Box? Teoretycznie zadziała jak każda inna torba, w której można coś schować, a z tymi przecież i tak zazwyczaj przychodzimy na zajęcia, jednak bywają pudełka, które dają wyjątkowe możliwości!

 

1. Klasyczne Mystery Box

 

Nie mogłoby go zabraknąć w zestawieniu. W końcu od niego wszystko się zaczęło. Co to takiego? Ładnie wyglądające (choć niekoniecznie, różne tajemnicze pudełka miewałam w mojej nauczycielskiej karierze i wszystkie działały całkiem dobrze) pudełko, w którym schować można rozmaite przedmioty tak, by od razu na początku zajęć nie pokazywać ich uczniom. Warto mieć choć jedno takie na stanie, ponieważ, jak to lubię powtarzać, nawet najatrakcyjniejsze w formie materiały nie zadziałają na uczniów tak dobrze, jak (być może nawet te same) materiały dodatkowo gdzieś ukryte. Dlaczego? Z prostej przyczyny – gdy cokolwiek przed uczniami ukryjesz, wzbudzisz tym samym ich ciekawość!

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 49  Strona 50  Strona 51  Strona 52

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE