Christmas Fun!

Christmas Fun!

NR 4 (4) 2016

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas przed świętami warto poświęcić na wprowadzenie i przećwiczenie związanego z nimi słownictwa. Jak zrobić to w najlepszy sposób? Oczywiście w formie zabawy! Z tej okazji przygotowałam propozycje 5 świątecznych gier i zabaw do wykorzystania na zajęciach z języka angielskiego.


Wszystkie zabawy osadzone są w okołoświątecznej tematyce i nawiązują do znanych nam dobrze postaci i symboli, które myślę, ze każdemu mocno kojarzą się z tym okresem w roku.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić przedświąteczne zajęcia, można przygotować lekcje w oparciu o koncepcje przystanków. O co chodzi? Każdej aktywności ( zabawie, grze) należy przyporządkować nazwę, dla młodszych dzieci może być w formie obrazkowej, a następnie rozmieścić wszystkie w sali w widocznych miejscach. Podczas zajęć zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy – odwiedzenia wszystkich przystanków po kolei (może to być kolejność, która ustali nauczyciel bądź kolejność, jaka wyznacza uczniowie, odszukując kolejne „stacje”), a następnie wykonania zadań, które na nich czekają.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 39 Strona 40 Strona 41 Strona 42

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Funda, funda, funda tota risibunda

  Jednym z ważnych elementów wiążących grupy społeczne są, obok języka, zwyczaje i obyczaje świąteczne, u podstaw których leży tradycja. Duża wartość wychowawcza i kulturowa daje podtrzymywanie świątecznych zwyczajów. Boże Narodzenie to najpiękniejsze, magiczne Święto, które budzi szczególnie w dzieciach wielkie emocje i mobilizuje do pasjonujących przygotowań. Jest to czas, gdy również w przedszkolach i szkołach prowadzi się zajęcia nawiązujące do tych świąt. Często przygotowuje się z tej okazji różnorodne ozdoby choinkowe oraz inscenizacje, których tematem są na ogół jasełka.

 • Małe MINO, czyli wywiad z ulica Piotrkowska

  Zimowe miesiące są świetna okazja do uprawiania z Dziećmi wszelkich aktywności na śniegu. Co zrobić, Gdy nasze szkolne podwórko zupełnie nie przypomina. Górskiej scenerii, a jednak chcemy wybrać się z naszymi. Podopiecznymi na spacer? Alternatywa dla zwyczajnego. Spaceru może być małe MINO, czyli Miejska Impreza Na. Orientacje.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE