Światowy Dzień Nosorożca

Światowy Dzień Nosorożca

NR 4 (14) 2018

Na świecie żyje mnóstwo różnorodnych zwierząt. Małe, duże, włochate, w piórach, na długich nogach czy z kopytami. Świat fauny jest niezwykły! Jednym z takich ciekawych zwierząt jest nosorożec. Już 22 września obchodzony będzie Światowy Dzień Nosorożca. Na świecie żyje tylko 5 gatunków tych zwierząt, a 3 z nich są zagrożone wyginięciem. To doskonała okazja, by poznać bliżej te niezwykłe stworzenia, zanim znikną z mapy świata.


Zajęcia z dziećmi wymagają nie lada pomysłu, by z chęcią zaangażowały się w zdobywanie wiedzy ukryte pod postacią zabaw. Muszą czuć, że są odkrywcami, niezbędnymi współtwórcami zajęć. Jeśli dobrze do tego się przygotujemy, to zajęcia, które będziemy prowadzić okażą się wielkim sukcesem.

Poniższy scenariusz zajęć przedstawia pomysł na zajęcia z okazji Światowego Dnia Nosorożca. Jest to forma sprawdzona podczas kilkunastu zajęć z dziećmi w wieku 6–9 lat. Jako rodzic, prowadząc lekcje, musiałam wykazać się pomysłowością, by dzieci z chęcią angażowały się w projekt. Burze mózgów, aktywna twórczość plastyczna, zajęcia ruchowe odpowiednie do tematu sprawiały ogromną frajdę maluchom i stały się napędem do innych zajęć.

Dzień Nosorożca to doskonała okazja, by wypróbować inny system zajęć. Podczas tego dnia dzieci nieraz zaskoczą nauczyciela swoją wiedzą, pomysłami i ogromnym zaangażowaniem. Przy okazji dowiedzą się mnóstwa nowych rzeczy o zwierzętach, które widzą co najwyżej w zoo lub telewizji.

Nosorożce to zwierzęta, które wymagają ochrony gatunkowej i wiedzy o nich. Może się okazać, że nim nasze dzieci dorosną, te zwierzęta znikną z tego świata. Dajmy szanse poznać im się bliżej. By tak się stało, potrzebna jest porcja ciekawostek na ich temat.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

PODOBNE ARTYKUŁY

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

  • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
  • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
  • wspierać w zawodowym rozwoju,
  • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE