Kosmiczny bal

Kosmiczny bal

NR 1 (5) 2017

Karnawał to czas zabaw, tańców i bali. W wielu szkołach i przedszkolach odbywają się imprezy, podczas których dzieci przebierają się za ukochane księżniczki (cała sala Elz) czy superbohaterów. Sama z rozrzewnieniem wspominam swoje pierwsze taneczne kroki w stroju czerwonego kapturka. Dziś jednak mam trochę inną propozycję, która pozwoli połączyć dobrą zabawę z poznawaniem… kosmosu. Bo czemu nie wykorzystać tej okazji i czegoś się nie nauczyć. Gotowi do startu? Ruszamy!


Przygotowanie balu zajmuje trochę czasu. Trzeba pomyśleć o wielu czynnikach: zaproszeniach, przekąskach, dekoracjach, muzyce, zabawach. Te ostatnie przygotujcie według własnego uznania (na kosmicznym balu folia i folia aluminiowa jest jak najbardziej wskazana), a pomysł na zaproszenia i zabawy chętnie wam podpowiem.

Kosmiczne zaproszenia

Do ich przygotowania skorzystamy z przepisu na galaxy jar. To wyjątkowa ozdoba, która swoim wyglądem przypomina Drogę Mleczną. Jej wykonanie jest bardzo proste, a efekt oszałamiający. Jest jeszcze jedna ważna rzecz – przygotowanie zaproszeń to doskonała okazja, żeby wprowadzić formę anonsującą oraz podstawowe wiadomości, które będziemy szlifować na balu w formie zabaw.

Wykonanie krok po kroku:

 1. do plastikowych miseczek nalewamy wody i rozrabiamy w nich farby tak, aby uzyskać mieszankę: fioletową, granatową, błękitną, różową, szarą,
 2. na dnie słoika układamy warstwę waty i nalewamy jednego koloru wody tak, aby zafarbować materiał. Należy zwrócić dzieciom uwagę, żeby nalewały wody po trochu, najlepiej łyżeczką, kontrolując jej ilość,
 3. na wierzch pierwszej warstwy wsypujemy część brokatu, przy ściankach słoika,
 4. układamy kolejną warstwę waty, zalewając ją innym kolorem farby. Powtarzamy czynność z brokatem,
 5. zapełniamy słoik kolejnymi barwnymi warstwami, każdą przesypując brokatem,
 6. końcowym etapem jest nakłucie warstw waty tuż przy ściankach, aby farby mogły się pomieszać, a brokat spłynąć, tworząc fantazyjne wzory.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą prenumeratę w wersji PREMIUM lub PREMIUM+.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

 Strona 5 Strona 6 Strona 7

PODOBNE ARTYKUŁY

 • Podwórkowa matematyka

  Zima nie jest porą łaskawą dla amatorów pracy z dziećmi na świeżym powietrzu. Śnieżna aura nie dopisuje zbyt często, w zamian mamy deszcz i wszechobecne błoto. Marzymy więc o wiośnie i planujemy kolejne zabawy, które przeprowadzimy, gdy tylko pogoda się polepszy. Zamknięci w szkolnych murach nie musimy jednak rezygnować z zabaw zaczerpniętych prosto z dziecięcego podwórka.

 • Zróbmy WOW na koniec zimy! Błyszczące eksperymenty

  Karnawał i ostatnie dni zimy to czas pełen zapachów sezonowych potraw, radosnych dźwięków i tańca oraz kolorów balowych dekoracji. Warto wykorzystać ten moment w roku, by przekazać nową wiedzę i pokazać, że nauka towarzyszy nam na każdym kroku – uświadomić dzieciom, że spotkać można ją także w karnawałowym brokacie, zapachu cynamonu, dźwięku muzyki i gazowanym napoju. Przedstawiam dziś eksperymenty, podczas których z sukcesem zastosować można domowe, zimowo-karnawałowe atrybuty i małym sumptem zrobić duże rzeczy. I wielkie WOW!

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE