Akcja aktywizacja

Akcja aktywizacja

Wykorzystaj energię, ciekawość świata i chęć działania Twoich uczniów. Dzieci uwielbiają ruch!

Kreatywne zabawy ruchowe i swoboda ruchu najefektywniej rozwijają u dziecka jego umysł, pamięć i koncentrację.

Podsuwamy pomysły na wyjście uczniów z ławek i edukację w ruchu. Inspirujące zabawy, w których „przemycane” jest kształcenie wielu kompetencji kluczowych równocześnie.

 • Najlepsze są przerwy

  Czas, który przypada pomiędzy lekcjami, czyli tzw. przerwy, to czas, w którym dzieci się nie uczą, ale co wówczas robią? Czy przerwa to czas zaprogramowany pod dziecko? Czy to najprzyjemniejszy moment w całym dniu spędzonym w szkole? Co robi nauczyciel, by umilić dziecku ten czas? Co może zaproponować, aby uczniowie w czasie przerwy nabrali siły i zmotywowali się do kolejnej lekcji?

 • Integracyjne zabawy ruchowe

  W pierwszym półroczu roku szkolnego przydadzą się pomysły na zintegrowanie grupy, dlatego podpowiadamy, jakie zabawy doskonale się sprawdzą. Opisujemy mniej i bardziej dynamiczne, można wybrać tylko te, które pasują do waszych grup. Pamiętajcie, że wszystkie można dowolnie modyfikować.  Zapotrzebowanie na sprzęt jest znikome, dlatego z powodzeniem może wykorzystać je każdy nauczyciel.

 • Ślimak – matematyka w terenie

  Nauka matematyki nie musi być nudna, a już tym bardziej trudna, szczególnie na etapie klas początkowych. Może okazać się świetną zabawą i ciekawą przygodą. Wykorzystanie aktywnych i atrakcyjnych metod sprzyja kształtowaniu kompetencji matematycznych. Pierwsze dni w nowym roku szkolnym to dobry moment, aby powtórzyć z uczniami materiał omawiany w ubiegłym roku szkolnym. Warto wykorzystać piękną pogodę i zagrać w proponowaną przez nas grę.

 • Tańce i pląsy z bajkowego świata

  Ruch towarzyszy dzieciom od samego początku, jest bardzo lubiany, zwłaszcza przy muzyce. Do tanecznych zajęć potrzebna nam jedynie bogata wyobraźnia, która przeniesie nas wszędzie i zamieni w każdą postać, zwierzę czy superbohatera. Proponujemy taneczne zabawy, które możecie wykorzystać np. podczas ostatnich lub pierwszych dni w szkole.

 • Razem nie tylko w Dniu Rodziny

  15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. W czasach, kiedy każdy jest zabiegany i często przytłoczony nadmiarem obowiązków, jest to dobra okazja, żeby na chwilę zatrzymać się i spędzić razem czas. Z tej okazji warto zorganizować wspólnie z rodzicami spotkanie, podczas którego wszyscy będą grać, bawić się i rozmawiać. Spotkanie to można połączyć z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca. Zdradzamy kilka pomysłów na zorganizowanie ciekawych zabaw.

 • Witaj, wiosno!

  Zmiany zachodzące w świecie roślin i zwierząt w trakcie kolejnych pór roku są jednym z podstawowych zagadnień w edukacji przyrodniczej najmłodszych uczniów. Wyjdźmy więc na przechadzkę i pokażmy je dzieciom. A może tym razem warto urozmaicić temat zabawą w szukanie oznak wiosny? Skorzystajcie z proponowanego przez nas scenariusza zajęć.

 • Puchatkowe gry ruchowe

  18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tym razem, ten znany wszystkim bohater, wraz z grupą przyjaciół ze Stumilowego Lasu, stał się inspiracją do aktywizujących zabaw ruchowych. Proponowane działania przyniosą korzyści nie tylko dla rozwoju ruchowego najmłodszych, ale pozwolą rozwijać wiele innych funkcji, dostarczając przy tym mnóstwo zabawy!

 • Bądź moją Walentynką!

  Zajęcia walentynkowe są doskonałą okazją do wyzwolenia pozytywnych emocji i podzielenia się nimi zarówno z bliskimi, jak i kolegami z klasy lub grupy. Spróbujmy podczas nich pobudzić empatię i uwrażliwić dzieci na uczucia innych. Oto kilka propozycji aktywnego spędzenia tego święta.

 • Powtórkowe zabawy ruchowe

  Najlepszym sposobem na naukę jest działanie. W pierwszym etapie nauczania dzieci uwielbiają się ruszać, chętnie biorą udział w grach i zabawach, zazwyczaj wzbudzają one w nich pozytywne emocje. Jednym słowem, mamy idealne warunki do powtórzenia materiału z lekcji w klasie. Dzieciaki będą zadowolone, a my uzyskamy pożądany efekt. Zapoznajcie się z propozycjami zabaw i dostosujcie je indywidualnie do swoich potrzeb.

 • Skrzaty i Śnieżynki poszukują zimy – pomysł na przedstawienie w okresie przedświątecznym

  Przedstawiamy Wam pomysł na przedstawienie do realizacji w klasach 0–3 w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Niniejszy scenariusz może stanowić doskonałe wprowadzenie w zimowo-świąteczny nastrój i towarzyszyć uczniom oraz rodzicom w czasie wspólnego świątecznego spotkania. Role przydzielamy wg upodobań dzieci: część jest krasnalami, część śnieżynkami, a część bałwankami. Każdy uczestnik ma jakieś zadanie.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE