Akcja aktywizacja

Akcja aktywizacja

Wykorzystaj energię, ciekawość świata i chęć działania Twoich uczniów. Dzieci uwielbiają ruch!

Kreatywne zabawy ruchowe i swoboda ruchu najefektywniej rozwijają u dziecka jego umysł, pamięć i koncentrację.

Podsuwamy pomysły na wyjście uczniów z ławek i edukację w ruchu. Inspirujące zabawy, w których „przemycane” jest kształcenie wielu kompetencji kluczowych równocześnie.

 • Powtórkowe zabawy ruchowe

  Najlepszym sposobem na naukę jest działanie. W pierwszym etapie nauczania dzieci uwielbiają się ruszać, chętnie biorą udział w grach i zabawach, zazwyczaj wzbudzają one w nich pozytywne emocje. Jednym słowem, mamy idealne warunki do powtórzenia materiału z lekcji w klasie. Dzieciaki będą zadowolone, a my uzyskamy pożądany efekt. Zapoznajcie się z propozycjami zabaw i dostosujcie je indywidualnie do swoich potrzeb.

 • Skrzaty i Śnieżynki poszukują zimy – pomysł na przedstawienie w okresie przedświątecznym

  Przedstawiamy Wam pomysł na przedstawienie do realizacji w klasach 0–3 w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Niniejszy scenariusz może stanowić doskonałe wprowadzenie w zimowo-świąteczny nastrój i towarzyszyć uczniom oraz rodzicom w czasie wspólnego świątecznego spotkania. Role przydzielamy wg upodobań dzieci: część jest krasnalami, część śnieżynkami, a część bałwankami. Każdy uczestnik ma jakieś zadanie.

 • Mnóstwo zabawy, czyli zupełnie inne wychowanie fizyczne!

  Podczas konferencji „Wzmacniacz Nauczanki”, która odbyła się w Poznaniu 15 i 16 marca, wielu nauczycieli z niepokojem i lekkim drżeniem rąk patrzyło na punkt w programie dotyczący zajęć wychowania fizycznego. WF w szkole był przecież taki trudny, nudny a wiele ćwiczeń prawie nie do wykonania. Jak zupełnie inaczej wyglądały twarze osób wychodzących z warsztatów, ile śmiechu i radosnych okrzyków dochodziło zza zamkniętych drzwi – nie da się tego opisać. Dlatego mamy dla Was jeszcze większą dawkę świetnych zabaw, dzięki którym Wasi uczniowie pokochają aktywność fizyczną. I Wy również!

 • Zimowy spacer sensoryczny

  W tym artykule znajdziesz: pomysł na spacer sensoryczny w przedszkolu i klasach I-III przepisy na proste zabawy pobudzające poznawanie zmysłowe dodatkowe etykiety z symbolami zmysłów gotową do uzupełniania kartę z Księgi Spacerowych Skarbów

 • Mapa skarbów

  W tym artykule znajdziesz: pomysł na aktywne realizowanie edukacji geografi cznej w klasach I-III przepis na wprowadzenie pojęć: mapy, mapy wyobrażeniowej, kompasu, azymutu, znaków topografi cznych, sprytny sposób na samodzielne wykonanie kompasu, gotowy scenariusz zajęć z wykorzystaniem pojęć geograficznych

 • Bingo! po polsku

  Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości naturalnie naprowadza nas na temat wychowania patriotycznego naszych uczniów. W edukacji wczesnoszkolnej dzieci są bardzo podatne na treści dotyczące wspólnoty narodu. Jednak aby zaszczepić patriotyzm w naszych wychowankach, musimy przedstawić go w odpowiedni sposób. Jedną z metod jest przybliżenie dzieciom Polski, jej kultury i tradycji oraz podkreślenie z jak wielu rzeczy w naszym kraju możemy być dumni. Na tym założeniu została właśnie oparta gra „Bingo! po polsku”, którą chciałabym się z wami podzielić.

 • Zespół deficytu natury

  Aby zdefiniować zespół deficytu natury Richard Louv potrzebował 444 strony. Tak powstała książka legenda Ostatnie dziecko lasu. Oczywiste jest więc, że nie zdołam w kilku zdaniach opowiedzieć o całej złożoności problemu. Wydaje mi się jednak, że konieczne jest chociażby krótkie wprowadzenie.

 • Podwórka świata - Rangoli

  Nie da się ukryć, że dzieci w odległych zakątkach świata różnią się od siebie – kolorem skóry, miejscem zamieszkania, ubraniami i pod wieloma innymi aspektami. Jest jednak cecha wspólna, którą posiadają wszystkie – uwielbiają się bawić. Chcemy zaprosić was w magiczną podróż po różnych zakątkach Ziemi i pokazać, jak wyglądają podwórka u naszych bliższych lub dalszych sąsiadów. Jest to doskonała okazja na budowanie w dzieciach poczucia przynależności do większej wspólnoty, rozbudzania ciekawości, rozwijania wyobraźni

 • Podwórkowe eksperymenty, czyli dlaczego morze jest słone?

  U schyłku lata doskonale sprawdzają się jeszcze wszelkie zabawy badawcze z wodą – stosunkowo łatwo je przygotować, a jeszcze szybciej posprzątać. Nie wymagają zwykle wyszukanego sprzętu i zakupu kosztownych składników. Co więcej, dają szansę na bycie zabawą badawczą samą w sobie – otwarta przestrzeń na świeżym powietrzu sprzyja odkrywaniu, uwalnianiu ciekawości i eksperymentowaniu po swojemu. Nauczyciele zyskują zaś większy komfort pracy warsztatowej – pochlapane spodenki szybciej wyschną, a co się rozleje – wyparuje samo. Gorąco polecam wspólne odkrywanie zagadnienia: Dlaczego morze jest słone!

 • Świętujemy Dzień Pustej Klasy

  Kilka lat temu kalendarz uczniowski wzbogacił się o nowe święto – Dzień Pustej Klasy. W ubiegłej edycji wzięło w nim udział około tysiąc szkół. Ich uczniowie porzucili książki po to, by stanąć oko w oko z przyrodą. Przyłączmy się do akcji, organizując piknik, zabawy podwórkowe albo coś ambitniejszego – Przyrodnicze Podchody. W artykule przedstawiam zbiór inspiracji na zorganizowanie „leśnego dnia” – od inwencji nauczyciela będzie zależał wybór i konfi guracja tych elementów. Warto wysilić wyobraźnię i zorganizować swoim uczniom prawdziwe leśne święto, bez szkolnej ławki.

WYDAWCA

Tworzymy magazyny, publikacje oraz serwisy wspierające codzienną pracę specjalistów z różnych grup zawodowych. Chcemy przede wszystkim:

 • inspirować naszych Klientów do nieszablonowych rozwiązań,
 • dostarczać praktycznych podpowiedzi do skomplikowanych zagadnień,
 • wspierać w zawodowym rozwoju,
 • pomagać, uprzyjemniać codzienność i towarzyszyć w bieżącej pracy.

KONTAKT

618471134

biuro@semantika.pl

www.semantika.pl

ul. Żuławska 10, 60-412 Poznań
KRS: 0000470869, Sąd Rejonowy w Poznaniu,
VIII Wydział Gospodarczy KRS
NIP: 7773232650, REGON: 302483298

ZADAJ PYTANIE